Hoia enda ja ettevõtte rahakott eraldi. Raamatupidamise 9 käsku.

Tiina

Meie raamatupidajad Tiina Tammer  ja Piret Mikser annavad nõu, millised on ettevõtjate põhilised ohukohad raamatupidamises.

Midagi pole teha, aga maksud on raamatupidamises kõige rohkem riske kätkev teema. Toome välja viis meie arvates kõige libedamat kohta.

1. Erisoodustused – tea ja kontrolli alati järgi, mis läheb erisoodustuse alla ja mis ei lähe. Kui sa seal eksid, on pärast omajagu sekeldusi.
2. Tee endale põhjalikult selgeks mida võib ja mida ei tohi kuludesse panna.  Kui sa kahtled, küsi raamatupidajalt nõu.
3. Eralda rangelt enda ja ettevõtte rahakott.
4. Ära võta lihtsalt raha pangast välja. See on maksurisk.
5. Hoia oma dokumente ja pea nende üle arvet! Kui hiljem peab deklaratsioone parandama, siis tekitab see automaatselt maksuametis huvi.

Need on viis põhilist teemat, aga lisame veel neli punkti boonusena. Kui neid ka täidad, siis oled sa raamatupidajale, riigile ja maksuametile hea partner.

6. Vormista oma kulu- ja lähetusaruanded korrektselt või usalda see ülesanne raamatupidajale.
7. Esita dokumendid raamatupidajale õigeaegselt.
8. Koosta müügiarved online programmis mitte Excelis ega Wordis.  Meie kliendid saavad selleks ligipääsu Meriti või Directo programmi.
9. Kui sa ei jälgi oma ettevõtte finantsandmeid igapäevaselt, tee seda iseseisvalt või raamatupidaja abiga vähemalt korra kvartalis. Nii ei välju kontrolli alt laekumata arved või sinu enda ettevõtte kohustused.