Turvalisus raamatupidamises, meid küberrünnati!

Foto: ITL küberturvalisuse kampaania

Turvalisus raamatupidamises, meid küberrünnati!

Viimastel aastatel on olnud Eestis palju küberintsidente, mis on ettevõtetele märkimisväärselt kahju toonud. 1 miljon eurot on summa, mille Eesti ettevõtted aastas küberkurjategijatele loovutavad.

Millised on minu ettevõtte kaks peamist eesmärki?

1. Tööprotsesside efektiivsuse suurendamine

  • Aitame oma kliente raamatupidamise tööprotsesside digitaliseerimisel.
  • Kasutame selleks kaasaegseid digitaalseid tööriistu.
  • Soovime olla suunanäitajad.

Meie esimene eesmärk on otseselt seotud küberturvalisusega. Paberivaba raamatupidamise edendamisel on andmete turvalisuse ülimat tähtis. Seetõttu osalesime ITL-i küberturvalisuse kampaanias, kus lubasime oma turvameetmed proovile panna. See kogemus on meid palju targemaks teinud ning saame olla eeskujuks ka teistele.

2. Positiivse töökeskkonna edendamine

  • Minu eesmärk on luua parim töökeskkond.
  • Olla ettevõtte kultuuriga eeskujuks.
  • Usume, et töötajaid toetav sõbralik töökeskkond on edu nurgakivi.

Ettevõtete teadlikkus küberturvalisuse osas

Et tõsta ettevõtete teadlikkust küberturvalisuse ja sellega otseselt seotud äririskide osas, korraldas ITL eksperimendi korras heatahtlikud ründed kolmele vabatahtlikule ettevõttele. Üks vabatahtlik ettevõte oli Finants ja Marketing OÜ. Oleme väga tänulikud ITL eksperimendi kaudu saadud kogemuse, toetuse ja teadmiste eest.

Vaata videot

“Netiturvalisus on meie ettevõttes alati olnud aktuaalne. Olen järjepidevalt seda fookuses hoidnud, sest suhtlus klientidega käib üle veebi, kasutame erinevaid tarkvarasid ja äppe ning pilveserverit. Arvan, et igale ettevõttele oleksid väga kasulikud esimesed praktilised soovitused, kuidas enda olukorda parendada või kuidas küberturbega liikvele minna. Loodame, et läbi nende videote ja nõuannete saame ka teisi aidata.“

Kaire Tammer

ITL-i veebisaidilt leiate häid kogemuslugusid ja väärtuslikke nõuandeid. On äärmiselt oluline olla ettevõtjana informeeritud ning alati parimal moel ettevalmistunud.

Kolm olulisemat nõuannet väikestele ettevõtetele küberturvalisuse tagamiseks:

  1. Regulaarsed tarkvarauuendused
  2. Töötajate koolitus
  3. Tugevad paroolid ja autentimine

Veenduge, et kõik teie ettevõtte seadmed ja tarkvara oleksid ajakohased. Uuendused sisaldavad sageli turvauuendusi, mis kaitsevad  uute ohtude eest. Korraldage regulaarseid koolitusi, et töötajad oleksid teadlikud küberohtudest ja teaksid, kuidas neid vältida. Tõstke teadlikkust õngitsusrünnete ja kahtlaste e-kirjade osas. Kasutage tugevaid ja unikaalseid paroole ning rakendage kaheastmelist autentimist kõikides võimalikes kohtades. See lisab täiendava turvakihi teie andmete kaitseks.

Üheskoos ehitame turvalisema digitaalse tuleviku!

Temaatilised märksõnad: